Suomen / maailman kohtalo

Olemme vapaita orjia

 

On mahdollista että kaikki toivo on taas mennyttä. Sillä kansan otsalle on painettu orjan merkki. Aiemmin toteltiin venäjän määräyksiä, mutta sisällä kuohui kiukku. Vuonna 1995 raha- ja puoluevalta on saanut hyväuskoisen kansan alistetuksi uuden imperiumin Euroopan Unionin, määräysvaltaan. Jälleen suomen kansan otsalle tehtiin orjan leima josta se taisteli sodallaan irti viimekerralla, ja sai itsenäisyyden. Nyt kuitenkin tilanne on toinen perustuslakia ei noudateta raha ja ahneus taas mukana vallanpitäjissä. Ja itsenäisyyttä ei viety sodalla vaan se annettiin ja siitä vielä maksetaankin vallanpitäjille. Kuka valvoo suomen perustuslakia?

 

Vapaan suomen liitto on perustettu puolustamaan suomen kansan oikeutta itsenäisyyteen. Sen tavoite on isänmaan irroittaminen eurooppalaisen pääomavallan ohjaamasta Euroopan Unionista sekä kansanvallan, laillisuuden ja oikeudenmukaisuuden palauttaminen maahamme. Näiden tavotteiden toteuttamiseksi tarvitaan uutta kansallista/ henkistä herätystä.

 

Valamalla elämänuskoa ihmiselimiin uusi kansallinen/ henkinen herätys uudistaa yhteiskuntamme joka on korruptoitunut raha- ja puoluevaltaan ja on köyhdyttänyt kansakunnat, herätys palauttaa maamme itsenäisten kansakuntien joukkoon.

 

Perusvapaudet, kuten ajatuksen, sanan, kokoontumisen vapaus, kuuluvat länsimaisen demokraattisen yhteiskunnan luovuttamattomiin perusoikeuksiin. Vapaan yhteiskunnan vastakohta on ei vapaa, sidottu, totalitäärinen, keskitetty ja pyrokraattisesti hallittu yhteiskunta.

 

Vapaan ja ei-vapaan yhteiskunnan näkökulmasta käsin tarjoaa myös tämänhetkinen Euroopan Unioni mielenkiintoisen haasteen. Tämä unioni edustaa yhtäältä suorastaan uskonnolliseen hurmioon saakka menevää vapaata markkinataloutta, ns. Raakaa kapitalismia.

 

Toisaalta taas unionin salainen ja keskitetty, etupäässä sen komission ja ministerineuvoston haltuun uskottu, byrokrattis-hierarkkinen valtajärjestelmä muistuttaa hämmästyttävässä määrin juuri päättyneen kauden sosialistisia ajatusmalleja. Huomattava on, että jokaiseen vallankäytön muotoon sisältyy myös sen väärinkäytön mahdollisuus. Niin ikään on todettava, että nykyaikaisen satelliitti- ym tekniikan tarjoamat mahdollisuudet vallankäytön kontrolliin ovat ennen näkemättömän suuret.

 

Riippumatta EU;n tulevasta kehityksestä on jokatapauksessa todettava, että vähintääkin perinteellisesti on totalitäärisesti hallitulle yhteisölle ollut tyypillistä vapauden ja alussa mainittujen perusvapauksien puuttuminen. Tunnettu ja osuva historiallinen anekdootti kuvaa nähdäkseni erinomaisesti yksilön muuttunutta asemaa ja vastuuta totalitarismin leimaamassa pakkotilanteessa. Tämän anekdootin mukaan on sosialismin piirissä hyvä elää, kun vain muistaa seuraavat viisi ohjetta. 1. älä ajattele, 2. jos ajattelet älä puhu. 3. jos ajattelet ja puhut, älä kirjoita. 4. jos ajattelet,puhut ja kirjoitat, älä allekirjoita. 5. jos ajattelet, puhut ja kirjoitat ja allekirjoitat, älä ylläty! Noniin nytten olen sitten rikkonut kaikkia näitä kultaisia sääntöjä.

 

EU: On Suomalaisen oikeustajun mukaan valtio- ja maanpetoksellinen teko, jollaista ei milloinkaan aikaisemmin ole pidetty mahdollisena eikä hyväksyttävänä. Pohjolan suomen valtiollisen itsenäisyyden saavuttamiselle v. 1917 laski 1800-luvun lopulla kansakunnan herättäjän J.V. Snelmannin ja muiden suomalaiskansallisen liikkeen hyväksi voimansa uhranneiden esi-isiemme toiminta suomenkielisen sivistyksen sekä omaan rahaan ja työhön perustuvan suomalaisen talouselämän luomiseksi.

 

On paradoksaalista, että eurooppalaisen suurpääoman käskyläisiksi alistuneet suomalaiset nykypoliitikot ja ammattiyhdistysjohtajat ovat mielipidetukimusten mukaan saaneet kansakunnan suvereniteetin ja kansallisen suomalaisen kulttuuriin tulevaisuuden vaarantaneille toimilleen suhteellisesti suurimman kannatuksen sivistyneistönä pidetyltä akateemisesti koulutetulta väestönosalta. Leveän leivän ääreen, valtaeliittiin tai sen läheisyyteen pääsy näyttää johtaneen aineellisten arvojen ylikorostumiseen ja himmentäneen niin historian tajun kuin kyvyn arvioida EU-jäsenyyden vaikutusta ja merkitystä kansakunnan kokonaisedun ja tulevan kehityksen kannalta.

 

Suomen poliittisen johdon toiminta on ollut raukkamaista ja moraalitonta. Se verhosi maan liittämisen EU:hun neuvoa-antavan kansanäänestyksen tuloksella, joka muka osoitti, että suomalaiset halusivat hyväksyä Union-jäsenyyden ja siihen sisältyvät ehdot Maastrichtin sopimuksen mukaisesti. Kansalaisille ei kuitenkaan tiedotettu Maastrichtin sopimuksen sisältöä eikä EU:n jäsenyyden ehtoja. Heiltä salattiin tarkoituksellisesti, että jäsenyys edellyttää mm. Maan ulko-,turvallisuus-,talous ja rahapolitiikan alistamista EU:n ylikansalliseen päätösvaltaan sekä samalla luopumista omasta valtiollisuudesta ja taloudellisesta itsenäisyydestä. Mitään neuvon kysymistä kansalaisilta ei todellisuudessa tapahtunut, vaan ns. Neuvoa-antavan kansaenäänestys oli kosmeettisin toimin peitetty versio totalitäärisissä maissa toimeenpantavista kansaenäänestyksistä.

 

Kansalta neuvon kysyjäksi tekeytynyt valtionjohto liittolaisineen huolehti maamme oloissa ennen näkemättömällä kymmenien miljoonien markkojen mainoskampanjalla, manipuloimalla ja propagandalla siitä’ että yli puolet äänestykseen osallistuneista – joskin vain kaksi viidesosaa äänioikeutetuista vastasi puolue- ja rahavalla haluamalla tavalla.

EU-Suomen uhoa ja tuhoa

Suomen kansan tähänastisessa historiassa voidaan eroittaa viisi ajanjaksoa: esihistoriallinen aika, Ruotsin vallan aika 1100-luvulta vuoteen 1809, autonomian eli sisaäisen itsenäisyyden aika Venäjän yhteydessä vuosina 1809-1917, valtiollisen itsenäisyydenaika 1917-1994 ja EU:n vallan aika vuodesta 1995. Euroopan Unionin mukaan se on itsenäiste ja demokraattisten valtioiden vapaa yhteisö. Väite on probagandistinen ja perusteeton. Se muistuttaa neuvostojohdon aikoinaan esittämää väitettä sosialististen neuvostotasavaltojen liiton osavaltioiden vapaudesta ja itsemääräämisoikeudesta. Vaikka Suomi ei ollut Ruotsin ja Venäjän vallan aikana itsenäinen maa, suomalaisella valtiopäiväedustajalla oli jo Ruotsin vallan aikana vuosien 1789-1809 poikkeuksellista ajanjaksoa lukuunottamatta oikeus tehdä valtiopäivillä lakiesityksiä. Venäjän vallan aikana kenelläkään muulla kuin suomalaisilla valtionpäiväedustajilla ei ollut oikeutta säätää Suomessa voimaan tulevia lakeja.

Mutta epäitsenäisessä EU-Suomessa asia on toisin. Unionissa ei valtiopäiväedustajilla ei ole edes lakiesityksien teko-oikeutta. EU-suomessa on noudatettava Euroopan Unionin lakeja ja asetuksia joiden osalta Unionin virkamieshallituksena toimivalla komissiolla on yksin esityksenteko-oikeus. Itsenäisen päätösvallan sijasta EU-Suomen eduskunnalla on velvollisuus säätää sellaisia lakeja, jotka sisällöltään vastaavat EU;n komission ns: direktiivejä. Ellei näin tapahdu Suomi haastetaan Unionin tuomioistuimeen jonka päätöksellä se määrätään panemaan EU:N säädökset täytäntöön. EU:lla on jopa oikeus solmia kansainvälisiä sopimuksia Suomen puolesta..!

EU saa myös osan bruttokansantuotteesta ja suomessa peritystä arvonlisäverosta. EU: määrää Unionin ulkopuolisista maista Suomeen tuotavista tavaroista kannettavat tullit, eikä tässä vielä kaikki, vaan Suomen on tilitettävä tullitulot EU:lle. Suomi ei päätä omasta maataloudesta vaan sen tekee EU. Ym Mitä tämä on? Edellä mainitut vain ripaukset luetelluista seurauksistatulee selvä osoitus kiistattomasti, että puheet EU-Suomen itsenäisyydestä ja vapaudesta on valetta, joka kuitenkin väistämättä paljastui ja saattaa kansaa petkuttaneet politiikot ennenpitkää sietämättömään tilanteeseen. Kuinka silmukka vielä näiden ympärillä kiristyy, jää muuten nähtäväksi vielä.

Liittovaltion kiinteyttä vahvistaa myös EU:n yksi yhteinen ideologia ja yhteiskuntajärjestelmä. Uusiliberealistisen kapitalismin vapaan kilpailun oliossa heikot sortuvat ja vahvat porskuttavat. Tätä ideologiaa Ahon hallitus alkoi toteuttaa jo ennen Suomen EU-jäsenyyttä, ns: euro-sopeuttamisen aikana. Tästä on myös Lipposen hallitus jatkanut, ikäänkuin vaihtoehtoa vähäosaisten riistolle ei muka olisi. Karl Marxin aikoinaan esittämä näky rikkaiden rikastumisesta ja köyhien köyhtymisestä. Eli turhaan äänestämme puolueita tms sillä tilanne on jo ryöstäytynyt käsistä eikä tilanne muutu oli pallilla kukatahansa. Vallankäyttö EU:ssa on jo nyt salailevaa. Muutosta tähän ei kannata odottaa niiden taholta, joilla on valta. Miksi he alistaisivat itsensä? demokraattiseen kontrolliin ellei ole pakko. HUOM! Hallitsevalla eliitillä ei ole mitään syytä luopua salailusta. Silti he voivat puhua sitä vastaan oman kansansuosionsa nostamiseksi, salailevaa vallankäyttöön sopii hyvin salainen poliisikin. Jonka asema ja merkitys kasvaa väistämättömästi totalitarismin voittamisessa salaa. Siis ainoa mikä voi saada tapahtumaan EU:sta irtaantumisen on 1) joko iso sota 2) kansan nousu vallanpitäjiä kohtaa, käsitetään myös sisällis-sotana.

Totalitarismiin oleellisesti kuuluva tiedoitusväline-monopoli ei myöskään liene niin kaukana kuin ensisilmäys näyttää. EU-kansanäänestyksen aikana tuntui siltä kuin "kyllä"-puolella jo olisi tälläinen monopoli. "Ei"-puoli sai näkemyksiään julkisuuteen vain senverran, mitä tiedoitusvälineiden uskottavuuden säilyminen vähimmillään edellytti. Yleensäkin tiedoitusvälineet antavat paljon tilaa niille, joilla on valta. Se tekee tiedoituksesta yhdenmukaista ja kritiikitöntä yleisilmeeltään. Luonnollisesti kaupallinen lehdistö myös suosii niitä, joilla on rahaa. Joukkotiedoituksen hallinta antaa mahdollisuuden ihmisten hallintaan. Ihmisten saama kuva omaa elinpiiriään etäisemmästä todellisuudesta tulee pääasiassa tiedoitusvälineiden kautta. Ihmisten ajattelua voidaan ohjata ja yhteisiä arvoja voidaan luoda tiedoitusvälineiden avulla. Ne joilla ei ole muuta arvopohjaa esim: uskonnon antama arvopohja taas tulee uhaksi hallitsevalle eliitille, varsinkin totalitarismin oloissa. Totalitaristisissa yhteiskunnissa vainot ovat olleet eliitin tavallisin keino hoitaa toisinajattelijat. Totalitarismiin kuuluva yksi palvottu johtaja EU:sta vielä puuttuu, sellainen voi hyvinkin nousta esim: komission keskuudesta. Tiedoitusvälineiltä henkilöpalvonnan aikaansaaminenkin onnistuu parhaiten joukkomanipulaatiolla. mm: Ruotsin kohdalla on menetelty suhteellisen tarkkaan suomentyylistä joukkomanipulaatioo EU-kysymyksessä.

TIESIKÖ KANSA?

"kyllä kansa tietää" oli Veikko Vennamon mieleenpainuneimpia poliittisia iskulauseita. Mutta miten oli kansan tietämisen laita? kun sen neuvoa kysyttiin taannoisessa kansanäänestyksessä koko kansakunnan olemassaolon kannalta elintärkeissä EU-jäsenyys- ja samalla maamme itsenäisyyskysymyksessä...! siis sana valtio se olemme ME kaikki kokokansa eli miksi emme tee mitään asialle..tähän on lääkkeitä monia vaikkapa kokomaan kattava LAKKO ja sen ei tulisi loppua ennenkuin EU-on purettu Suomen osalta.

Ensin valehdellaan kansalle kaikki mahdollinen sitten revitään ja ruoskitaan ja manipuloidaan, viedään viimeinenkin elämänhalu ja leipä käsistä. Oliko esim: 10v sitten suomessa vastaavanlaisia otsikoita Iltasanomien kannessa? mitä nykyään on jokaisessa- tappoja, ym julmuuksia ja tähän selitellään huumeidenkäyttö jne mutta kukaan ei kysy käyttääkö 10v vanha koulupoika sellaisia huumeita mikä saattaa hänet lyömään puukolla toveriaan. Nämä julmuudet selitellään yksilön häiriintymiseltä tai ihanmiltävain mutta ei koskaan katsota onko yhteiskunnassa vikaa onko politiikassa vikaa? Tämmöiset asiat saavat ihmisten välit risoiksi ja ahdistuneeksi ja lapsi sen kyllä ymmärtää ja saa väärää objektia vanhemmiltaan joka aiheuttaa sitten väärinkäytökset. Kuitenkin tähän on yksi lääke, se on kunnon kotiruoka ja yhteinen oleminen. Mutta minne on se vanha perimä kadonnut? Sitten kauhistellaan ihmisten raakuutta ja määrätään niille pillereitä ym kun ne käyttää huumeita irtaantuakseen tästä yhteiskunnasta ja sen pakotteista ja tämäkö on sitä vapaata eloa ja suurta hyvää luvattua tulevaisuutta?

 

Miten suomalaisia on käännytetty "euro-uskoon" Mielipidetiedustelujen mukaan suomalaiset ovat vielä tällähetkellä melko tyytyväisiä EU;hun aivan toisin kuin Ruotsissa, Itävallassa. Mistä tämä johtuu?- Ovatko suomalaiset olleet alistuvaisempaa vai onko maassamme harjoitettu tehokkaampaa EU:mielipidemuokkausta ihmisiin, joka on ollut laaja-alaisempaa kun muualla. Mielestäni molemmilla seikoilla on oma osuus asiaan, voinkin kysyä milloin suomalaisten silmät avautuu näkemään ne EU;n vaarat joita on olemassa, liittyen sosialiturvaan, lapsiperheisiin, sotilaalliseen liittoon ja listasta tulis pitkä eli riittäkööt noi esimerkkinä, ja mitä sitten alkaa tapahtua kun näin käy että kansa vihdoinkin herää hypnoosistaan? vai joko se heräilee kun katselee tapahtumia väkivallan ym räjähdysmäisestä kasvusta.

...

Media

 

Medialla on hyvä ja varma taipumus tuoda ihmisille mielikuvia maailmasta ja sen tapahtumista. Media luo erilaista todellisuutta se myös kätkee totuuksia ja muuttaa niitä, usein tähän sitten sotketaan myös uskomuksia kuten kristinusko ym. Media asettaa eräänlaisen harhamaailman jotta ihminen ei palvelisi omaa itseään eli sitä oikeaa jumaluutta. Kun ihmiset tämän ymmärtäisi ja irtaantuisi yhteiskunnan rajoista ja sen tuomasta todellisuudesta niin olisi varmaa että maailma muuttuisi se pakottaisi yhteiskunnan muutoksen uudelle alulle, media käyttää tavallaan joukkohypnoosia.

Esim Ruotsissa puukotetun edustajan tapauksessa heti annettiin kansalle mielikuvaa että tekijä on sekopää ja ties mikä satunainen hörhö joka oli kamoissa ja otti uhrikseen väärää aikaa- väärässä paikassa olleen edustajan. Tilanne on kuitenkin se että kyllä tekijä tiesi mitä tekee ja kelle tekee. Edustaja oli ellei pahin niin siinä porukassa ainakin jotka vei Ruotsia emuun, mutta jopa onneksi voi sanoa että Ruotsi jäi ulkopuolelle ja tuon tapahtuman johdosta. Murha on väärin mutta mielummi yksi kaikkien puolesta kun kaikki yhden puolesta. Tuo EU on kansan joukkomurha henkisellä tasolla. Mitään varsinaista hyötyä en ainakaan itse ole huoman koko EU'sta sillä rahaa kuluu enemmin kaikki maksaa enemmin. En tee iso kauppaa pitkin eurooppaan (tällähän sitä kansaa manipuloitiin) ja matkustamisen helppoudella. Kaikki elinkustannukset nousivat, toisin kyllä luvattiin. Elämä EU'n myötä on mutkistun huomattavasti mutta missä luvatut helpotukset? Et kyllä tuollaiset murhat ym; isommat tapahtumat on selkeesti syy ja seuraus toimintaa, odotan innolla koska omat ennusteet toteutuvat Suomessa, nimittäin kyllä kansa joskus kyllästyy tähän mutta ensin se näkyy näillä perheriitojen tuomilla tapoilla ja muilla veriteoilla. Mutta kansa vielä jossain vaiheessa keksii sen että minne tämä hampaankiristys pitää suunnata sillä jokuhan tätä kansaa ohjaa ja manipuloi, jossain ne päätökset tehdään mistä se saa henkilökohtainen helvetti alkunsa. Tämä kaikki on perustuslain vastaista ja jopa kauan sitten tehdyn elämänkirjan eli Raamatun vastaista, missä sanottiin verostakin "anna tuloistasi kymmenykset" tms nyt on niinpäin että ahne valtio jättää ne kymmenykset.

 

Valtio-Valtiossa

 

Sanotaan että "ei korppi korppia noki" Verottaja voi tehdä entiselle yrittäjälle ns pöytälaatikkofirman. Verottaja ei hyväksy toiminnan muutosta siihen että on esim alvivapaa ja että tehdään myös hyväntekeväisyyttä. Verottaja voi vääntää kaiken rahavirran omaksi edukseen, jos henkilö saa esim: oikeudenpäätöksellä korvauksia ym, voi verottaja laittaa nämä henkilön henkilökohtaiseen kirjanpitoon ja tehdä arvonlisänumeron hänelle. Vaikka henkilö on työttömyysturvapiirin sisällä, ja kun asiat toimii ns hallintomenettelyllä mikä kestää jo senkin takia että verottaja syöttää sinne kokoajan uutta materiaalia asia pysyy keskeneräisenä vuosia eikä tule päätöksen alle. Tänä aikana ei asialle voi juristi mitään koska päätöstä ei ole, myöskään poliisi ei ota valtion asioita tutkittavaksi kovinkaan helpolla varsinkaan verotusasiaan koskien. Verottaja saa myös kadottaa asiakirjoja, kohdistan tämän verotarkastajaan nimeä en toistaiseksi paljasta mutta rajataan asia kotkan kaupunkiin. Verottaja ei myöskään noteeraa kaikkia sille määrättyjä lakeja jos ne puoltaa henkilöä ketä asia koskee, verottaja voi myös laittaa keskeneräisen asiaan liittyvät ennakkoverot ulosottoon ilman päätöstä ilman perusteita ja jopa määrätä ulosmitattavaksi esimerkiksi henkilön veljen omaisuutta ilman vastuuta. Näin tämä ns luotettava verotusjärjestelmä toimii suomessa, onhan se luotettava valtion silmissä mutta joku on unohtanut sen yksilön silmät. Mutta onhan sekin tosiasia että korpit nokkii silmät päästä.

Myöhemmin tapahtunuttta; Hallinto-oikeus on tehnyt sellaisen päätöksen asiaan, että he eivät tee päätöstä siihen ollenkaan eli jättävät asian sikseen. Ja jatketaan verottamista ja samalla estetään kansalaisoikeuden mahdollinen käyttö, eli kun ei päätöstä synny ei voida viedä asiaa kansalaisen toimesta oikeuskäsittelyyn ollenkaan. Eli mikään ei estä kansalaisen tuhoonviemistä, onko tämä jo ihmisoikeusasia EU:n tuomioistumelle? Tämä on vain pieni läpileikkaus asiasta mitä tässä lukee kokonaisuudesta. Mikä oikeusvaltio tämä suomi on, millainen kommunismi tätä johtaa. Politikot ajaa periaateessa vain omia etujaan ja valtion yritykset ja virastot hyvänä ykkösenä tekee sitä samaa. Ihmisoikeus ei juurikaan toteudu jos kyseessä on virasto tai valtio, silloin yksilöllä ei ole mitään mahdollisuutta hoitaa missään suhteessa omaksi eduksi asiaa. Jos valtiolla on ns; oma lehmä ojassa se auttaa sen ylös sieltä kyllä. Oikeusvaltio jossa ei ole paljoakaan oikeuksia, mutta sitäkin enemmin velvollisuuksia.

Asiat ajetaan niin hienosti että suuret yrityksetkin suuntaavat pääkonttorit muille maille missä ruoho on vihreämpää ja halvempaa, niin työvoiman kun veronkin puolesta. Mitä jää tänne Suomeen? Työttömiä, rikollisuus nousee kaikissa saroissa, elämä amerikkalaistuu. Mihin kommunismi vie tätä Suomea ja mihin kansa antaa sitä viedä. Miksi Härmänjätkä ei tee asialle jotain? vaikka on olemassa mottoja "väkivalta lopettaa vittuilun ja saunan takana on vieläkin tilaa" Vielä tahdon kysyä että kuinka kauan tämä meno saa jatkua?

Tilanne 2004 tähän samaan asiaan pitää lisätä tän hetken seikoista seuraavaa. Verottaja jatkaa tämän henkilön alas-ajoa edelleen, henkilö siis saa työttömyyskorvausta ja se oli poikki tuon menneen 2003 aikana kerran ja selvityksien myötä korvaukset jatkui sitten kuitenkin kuitenkin. Korvauksien katkaisu oli verotoimiston lausunnon takia. Työvoimatoimisto käsitteli asiaa sitten 2003 ja päätyi jatkamaan korvauksien maksua. Nyt 2004 vuoden alusta tuli kuitenkin verotoimistosta veroilmoitus jossa oli tuloiksi päätetty tälle henkilölle reilut 8000 euroa vuodelle 2004. Tämä tarkoittaa sitä että tuo verotoimistossa päätetty tulos on mummonmarkoissa yli 50 000mk eli ylittää rajan missä langetetaan jälleen ennakkoverot maksuun ja tehdään lisää velkaa henkilölle. Kotkan verotoimisto ei ole noudattanut toimenpidekieltoja vuonna 2003 eli hyvin voisi ajatella että näin käy myös tänä vuonnakin. Verotuslaki ei kunnioita eikä toimi yksilön suhteen laillisesti, vaan toimii niin että ottaa huomioon vain senpuolen laista mikä on valtiolle hyödyllinen. Verotuslaissa kyllä mainitaan että sen pitäisi toimia puolueettomasti ottaen kaikki dokumentit huomioon päätöksiä tehdessään. Ja tämä kaikki perustuu väärin perustein tehtyyn verotarkastukseen. Henkilöhän sai aikoinaan käräjäoikeudenpäätöksillä korvauksia esim: talvella romahtaneen hallin suhteen, missä hallin myyjä joutui maksamaan hallin osto ja rakennuskustannukset. Tämä oli verottajan mielestä sohvien ym myynnistä tullutta tuloa vaikka verottajalle oli toimitettu käräjäoikeuden pätös asiassa. Tämä on yksi esimerkki siitä mitä verotarkastaja teki lausuntoonsa aikoinaan, sen lisäksi että hävitti asiapapereita tuon tarkastuksensa aikana.

 

Herää kysymys millainen on yhteiskunta ja minne se on menossa?

 

Työttömyys ja Kansanedustajat

 

Näinä aikoina on kovasti ollut työttömyys aiheena, ja siihen onkin muutama sana sanottavaa mullakin. Ensimmäinen juttu on se että tiedotetetaan eläkkeelle siirtymisen haitoista että vanhat ammattilaiset alkaa olla eläkeiässä ja asiaa vielä haittaa sekin että toisissa ammateissa eläkeikää on alennettukkin. Eli mistä saadaan uudet ammattilaiset? Nyt on ongelmana se että kun töitä kysellään ensimmäinen kysymys on monesti "onko vanhempasai tm: muu sukulainen töissä täällä" senjälkeen kysytään työkokemus. No mistä saa työkokemuksen jos tilanne on yhä uudelleen tämä kun ottaa kontaktin jonnee tehtaalle tai muuhun mahdolliseen paikkaan. No ei spekuloida tätä kohtaa enempää, vaan jatketaan siitä millä tämä korjaantuisi. Äkkiseltää sanon että se vanha käytäntö olisi kaikkein paras eli ennenajan "oppipoika" tämä voisi toteutua niin että otetaan henkilö töihin "harjoittelijana" vaikka puolivuotta ja se mitä tämä harjoittelija harjoittelee on se että pysyy ammattilaisen matkassa riittävän ajan esim koko harjoitteluajan, tämä ammattilainen siis kouluttaa henkilön juuri siihen mihin sitä tullaan tarvimaan kun ammattilainen jää eläkkeelle. Suomessa vallitseva politiikka ei jostain syystä suosi tämmöisen linjan vetoa, miksi? No samaan aikaan itketään että ei saada työvoimaa, ei ammattilaisia ja jatkuvasti irtisanotaan porukkaa. Olisiko tyhmää alentaa työntekijän kuluja firmoille vero ym muodossa joka taas lisäisi tekijöiden määrää, eli niitä työpaikkoja. Olisiko tyhmää aloittaa esimerkinmukainen käytäntö jolla siirretään taito nuoremmalle? nyt puhun siis henkilökohtaisesta ammattilaisesta joka yksin sivussa tehdessä opettaa nuoremman, ja se ei tule firmalle maksamaan kun viulun kielet jos hyödynnetään harjoittelija-aika. Ei työt ole minnee loppun suomessa sen tekeminen vaan on liian kallista, tämä tyyli muistuttaa jo ryssää siinämielessä että ensin lypsetään maito ja kun sitä ei tule pannaa lihoiksi ja viikonpäästä ihmetellään kun ei ole maitoo eikä lihaa, eli tapetaan lypsävä lehmä joka täs asias on kansa.

Mutta olen tullu siihen johtopäätökseen nykyedustajista että nurista osataan ja kauniita sanoja päästelläöän mutta jossain piilee suuri ahneus. Ennen sanottiin että kyllä "kansa tietää" uusin versio siitä on "kyllä kansa maksaa"

Pari sanaa vielä: Päättäjien ainoa tavoite on romuttaa eläkkeet minimitasolle, sen näkee kun työt on nykyää ns: pätkätöitä ja kaikkihan sen ymmärtää mitä se tarkoittaa. Sillä ei pääse eläkekassaan kertymään juurikaan mitään verrattuna heitä ketkä on ehtin olla työelämäs 30-50v. Työttömät pidetään työttöminä tai jos ne saadaan kursseille tai opiskelemaan se pienentää työttömien määrää ja antaa virheellistä kuvaa kansalle.

Näin se menee "väkivalta lopettaa vittuilun" jos muu ei auta.


Elinkeinopakolaiset

Ensin pilataan oma maa ja elinkeino, sitten lähdetään epävakaata ja sotaisaa tilannetta karkuun. Aluksi niitä meni paljon esim ruostiin, ruotsissa niille laitettiin vähitellen kiltoja maahantulolle jne. Sitten tultiin suomeen ja suomessa otetaan vastaa avosuin. Suomessa otetaan edelleen helpoiten vastaan ulkomaalaisia vaikka niistä on vain iso rasite. He tulee elätettäväksi, he tekevät rikoksia. Varastaa ja raiskaa ja pahoinpitelee, jopa tuovat tauteja mitä aiemmin ei ole ollut suomessa. He tulee syömään suomalaisten vähäosaisten leipää, ne saavat enemmin kun oman maan kansalaiset. Niille ostetaan uudet pesukonee, annetaan tukea auton ja ajokortin hankintaan ja paljon muuta. Saako suomalaiset köyhät tämmöisiä tukia? Suomalainen työssäkäyvä joutuu monesti ostaa käytettyjä huonekaluja ja laitteita. Kelpaako enää pakolaisille nämä käyteyt? Ei kelpaa pitää olla uutta, kysyn että miksi, ja kuinka kauan tämä saa jatkua? Kunnes on ongelmia jopa kaupunkien eri osissa, kuten monessa valtiossa on tummilla oma alue ja valkoisilla omansa ja valtavat verisodat heidän väleillä.

 

Hieman asiaa päättäjistä...

 

Suomessa on tapa, tyyli hoitaa asiat vain oman edun mukaisesti, nykyhetken poliittinen suuntaus on hyvin vahingollinen lähitulevaisuudelle. Suuret veronmaksajat ajetaan ulkomaille isot tehtaan ajetaan alas. Mistä valtio saa rahat sairaaloiden ja vanhusten ja työttömien ym tukea tarvitsivien hyväksi? Eduskunnassa nostetaan palkkaa enemmin kuukauteen mitä työtön saa elämiseensä. Eikö politiikot pärjää jo noilla tuloillaan mitä heillä on, vaan lisää on saatava. Mihin tämä ahneus vielä johtaa? Valtio joutuu myymään maitaan, saaristojaan ja yhtiöittämään ties mitä. Ja kaiken lisäksi noista kaupoista ei heru valtiolle yhtään verotuloja mitä kauppoja valtio tekee. Mitä seuraa siitä että kun on kaikki myyty ja siirretty ulkomaille? Alkaako silloin näkymään se virhe minne nyt ollaan menossa sokeana kun lepakko. Viimeistään silloin kun nälkä on ainoa kaveri ja huono olo tapahtuu isoja ja rumia asioita. Kun rikkaat jää köyhien jalkojen alle, tässähän pätee taas massan suuruus. Ja nälän tuoma raakuus, ihmisen pahin vihollinen on nälkä ja se saa tekemään ihan mitävain.

Kun päättäjät tajuaa ja näkee mihin ollaan menty, silloin on jo myöhäistä muuttaa kulkusuuntaa. YK sanoo että ensin pitäis huolehtia sairaista ja lapsista ja heikoista, ja järjestää työtä terveille ja nuorille, lisää ja pitäis pyrkiä ammattiliittojen ym pitämään huoli siitä että suuret tehtaat ja yritykset ei lähe karkuun tästä veroparatiisista. Verot helpommiksi huomattavasti tarkoittaa lisää työtä ja tekijöitä eli maksajia. Venäjällä huolehditaan köyhistä ja vanhuksista ym vähäosaisista niin että viinan hinta on hyvin alhainen, heillä ei ole muuta tekemistä kun ryypätä ja sillä saadaan kansa hiljaiseksi myös. Näinkö suomessa tullaan tekemään myös? Aikapommi tikittää, koska se räjähtää?

Kyllä päättäjät kertoo ja kehuu hienoja suunnitelmiaan "nyt on työpaikat lisääntynyt" jne miten se on mahdollista kun samaan aikaan sanotaan irti laumoittain työläisiä ja siirretään tehtaita ulkomaille ja pääkonttorit maihin missä on vero hyvin alhainen jos ollenkaa. No tämä lukema saadaan sillä että laitetaan porukkaa kursseille ym niin tilastollisesti saadaan hienoja lukuja. Hyvät lukijat sanavapaus mitä luvataan sitä ei ole, lehdet ei julkaise näitä asioita. Telvisiossa ei ole yhtään ohjelmaa minne pääsisi tämmöisiä asioita kokeneet tuomaan sanojaan julki tai toivomaan muutosta. Heitä ei myöskään kuunnella vaikka olisi toimivia ideoita ja se johtuu siitä että hallituksella ei ole aikomuskaan turvata tulevaisuutta nuorille. Puhutaan ja luvataan mutta sanojen takana ei seiso kukaan. Mutta mistä johtuu se että ei pääse radioon, ei telvisioon tai että missään mediamuodossa ei oikeestaan ole tilaa pohtia näitä asioita? kuka omistaa äänemme ja median jopa meidät ihmiset jokaisen persoonan? vaikka me kaikki olemme se sama valtio mistä suureen ääneen puhutaan, me muodostamme sen ja ketään ei kiinnosta. Valtio ei ole arkadian mäki josta pitäisi ampua pari pilaria nurin. Hyvät ihmiset ajatelkaa mihin ollaan menossa ja mitävarten, kuulostaako se uskottavalta että kaikki ketkä tekee pahoja asioita on vain sekaisin oleva huumeidenkäyttäjä. Onko yhteiskunnan ruuvit kuitenkin liian kierällä, niin kireällä että ihmis-suhteet ei kestä kun ne pitää mitata rahalla, mikä tuo riitaa ja sotaa, ennenkaikkea tuhoa. Politikkojen mielestä Jumala on raha pankkitilillä ja heillä on kaikki hyvin kun se raha suojelee. Ei voi toivoa muutakun että se todellinen huumeiden käyttäjähäirikkö mihin yhteiskunta aina vetoaa kun jotain tapahtuu, kohdistaisi ongelmat sinne mistä ne tulee ja tekee tekosna tätä järjestelmää vastaan. Eikä riko naapurin autoa, ja talon ikkunoita. tai potki mummoja. En mainitse mitä tarkoitan järjestelmällä mutta jokainen osaa varmaan kääntää katseen kohti Helsinkiä ja siellä peuhaavaa suomalaista mafiaa.

Jokelan Verilöyly

Motiivi teolle, ensimmäinen joka teki jotain, niin että pystyi yksilöimään motiivin oikeaan suuntaan. Motiivi oli kerrottu jo irc-gallerian nettisivuilla päiväkirjassa ennen tekoa.

 

Auvisen Pekka- aiheesta lisää alkuperäisessä muodossa, netistä pomittuja.

Pekka-Eric Auvinen syntyi 4.6.1989 ja kuoli sairaalassa 7.11.2007
kello 22:15 ollessaan 18-vuotias. 

Pekan äiti on laulaja-kitaristi Mikaela ”Micco” Vuorio.
Hän on syntynyt Oulussa 1957.
http://www.mikaelavuorio.fi/

Pekan isä on kitaristi Ismo ”Big Papa” Auvinen.
Hän on syntynyt 1958 hyvinkäällä.
http://www.kolumbus.fi/pikkulauri/bigpapa.htm
Auvinen ampui itseään päähän kuolinpäivänään luultavasti
kello 12:04. Auvinen löydettiin kello 15 jälkeen pahasti haavoittuneena
ja tajuttomana. Myöhemmin hän menehtyi teho-osastolla.

Auvisen manifesti levisi internetiin, joko
hänen toimestaan tai jonkun muun.
Kyseinen manifesti alla, muokkaamattomana.

 

Luonnollisen Valitsijan Manifesti                                                                      

                                                                                       
Kuinka Luonnonvalinta Muuttui Idiokraattiseksi Valinnaksi?

 

Tänään luonnonvalinnan prosessi on kokonaan väärillä raiteilla. Se on kääntynyt. Ihmiskunta on taantunut jo hyvin pitkään. Jälkeenjääneet ja tyhmät, heikkomieliset ihmiset lisääntyvät enemmän ja nopeammin kuin älykkäät, vahvamieliset ihmiset. Lait suojelevat jälkeenjäänyttä enemmistöä, joka valitsee yhteiskunnan johtajat. Nykyinen ihmisrotu ei ole pettänyt vain esi-isiään, vaan myös tulevat sukupolvet. Homo Sapiens, HAH! Enemmänkin Homo Idioticus minulle! Kun tarkkailen ihmisiä, joita näen joka päivä yhteiskunnassa, koulussa ja kaikkialla… en voi sanoa kuuluvani samaan rotuun kuin tämä kurja, ylimielinen ja itsekäs ihmisrotu. Ei! Olen kehittynyt askeleen ylemmäksi!

 

Luonnollisuus on kriminalisoitu uskontojen, ideologioiden, lakien ja muiden massaharhajärjestelmien kautta. Yksilöllä, joka käy läpi luonnollista valtaprosessiaan ja yrittää elää luonnollisesti, mutta hänelle kerrotaan että tapa jolla hän toimii tai ajattelee on joko väärin tai tyhmää, todennäköisesti reagoi tavalla jota järjestelmässä pidetään ”mielenterveyshäiriöinä”. Todellisuudessa ne ovat vain luonnollisia reaktioita luonnollisen valtaprosessin häiriintymiseen. Heillä on jotakin seuraavista (riippuen yksilön persoonallisuudesta): alemmuuden / ylemmyyden tuntemuksia, vihamielisyyttä, aggressiota, turhautuneisuutta, masentuneisuutta, itsevihaa / vihaa muita ihmisiä kohtaan, itsemurha / murha –ajatuksia jne… ja se on kokonaan luonnollista.

 

Ihmiset ovat vain laji muiden eläinten joukossa eikä maailma ole olemassa vain ihmisiä varten. Kuolema ja tappaminen ei ole tragediaa, sitä tapahtuu luonnossa koko ajan kaikkien lajien kesken. Kaikki ihmiselämät eivät ole elämän eikä pelastettavan arvoisia. Vain vahvojen (älykkäiden, itsetietoisten, vahvamielisten) yksilöiden tulisi elää kun taas heikkojen (tyhmien, jälkeenjääneiden, heikkomielisten) tulisi kuolla.

 

Ongelmaan on myös toinen ratkaisu: tyhmät ihmiset orjina ja älykkäät vapaina. Tarkoitan tällä sitä, että niiden joilla on vapaa mieli, jotka kykenevät älykkääseen eksistentiaaliseen ja filosofiseen ajatteluun, ja tietävät mitä on oikeudenmukaisuus, tulisi elää vapaasti ja olla hallitsijoita… ja robottimaiset massat, he voivat olla orjia kun eivät nytkään siitä välitä ja koska heidän mielensä ovat niin jälkeenjääneellä tasolla. Gangsterit, jotka nyt hallitsevat yhteiskuntia, tulisivat saamaan sen, minkä he ansaitsisivat.

 

Totta kai on myös lopullinen ratkaisu: koko ihmiskunnan kuolema. Se ratkaisisi kaikki ihmisyyden ongelmat. Mitä nopeammin ihmisrotu on hävitetty maailmasta, sen parempi… ketään ei tulisi jättää eloon. En tunne armoa maapallon saastalle, säälittävälle ihmisrodulle.

 
Kollektiivinen Deindividualisaatio: Totalitarismi & Demokratian Harha

 

Kollektiivinen deindividualisaatio on ilmiö, jossa yksilö koulutetaan osaksi aivotonta laumaa, jota hallitsee valtio, yhtiö, kirkko tai joku muu järjestö, ryhmä, ideologia, uskonto tai massaharhajärjestelmä, jonka säännöt, moraalisuuden ja käyttäytymismallit massa omaksuu. Tämä ilmiö on ollut tuttu kaikissa despoottisissa, autoritaarisissa, totalitaarisissa, monarkistisissa, kommunistisissa, sosialistisissa, kansallissosialistisissa, fasistisissa ja uskonnollisissa yhteiskunnissa kautta historian. Myös nykyajan länsimaisissa demokratioissa on sama ilmiö. Se vain tehdään niin, että ihmiset luulevat olevansa vapaita, mutta eivät tajua että heitä orjuutetaan. Enemmistö yhteiskunnan ihmisistä on heikkomielistä, tietämätöntä ja jälkeenjäänyttä massaa, jotka toimivat kuin ohjelmoidut robotit ja hyväksyvät orjuuden vapaaehtoisesti. Mutta en minä! Olen itsetietoinen ja tiedostan mitä yhteiskunnassa tapahtuu ja miten se toimii. Minulla on vapaa mieli! Ja minä valitsen mieluummin vapauden kuin elämän robottina tai orjana. Voitte toki sanoa, että minulla on jonkinlainen ”jumalakompleksi”, toki… teillä on sitten ”ryhmäkompleksi”! Verrattuna teihin jälkeenjääneisiin massoihin, olen todellisesti jumalankaltainen.

 

Totalitaariset hallitukset hallitsevat ihmisiä koulutusjärjestelmän, massakulutusjärjestelmän, massamedian, väkivaltamonopolin (poliisi, armeija) ja lakien jotka kriminalisoivat ne yksilöt, jotka ajattelevat eri tavalla kuin enemmistö, avulla. Demokratia… tarkoittaako demokratia mielestänne vapautta ja oikeudenmukaisuutta? Olette väärässä. Demokratia on moraalisen enemmistön diktatuuria… ja enemmistöä manipuloi ja hallitsee valtiomafia. Nykyisellä länsimaisella demokratialla ei ole mitään tekemistä vapauden tai oikeudenmukaisuuden kanssa; se on totalitaarinen ja korruptoitunut järjestelmä. Lait asetetaan voimaan eduskunnan toimesta ja ihmiset aivopestään kannattamaan järjestelmää sekä kytketään institutionaalisiin rakenteisiin heti syntymänsä jälkeen. Yhteiskuntia hallitsee manipuloivat ja karismaattiset populistipoliitikot, jotka välittävät vain enemmistön eduista, eivätkä perusta päätöksiään järkeen vaan massojen tunteisiin. Massat antavat valtion auktoriteettien tehdä kaikki tärkeät päätökset heidän puolestaan. Massat hankkivat koulutuksen, opiskelevat, menevät töihin ja äänestävät vaaleissa. He luulevat olevansa vapaita eivätkä kyseenalaista tai kritisoi järjestelmää. Heistä on tullut robotteja. Se on kuin mielen sisään rakennettu mekanismi, joka jättää hyvin vähän valinnanvaraa yksilölle ajatella, puhua ja toimia itsenäisesti.

 
Kolmenlaisia Ihmisiä

 

Maailmassa on kolmenlaista persoonallisuustyyppiä:

1)       yksilöllinen ihminen (3% maailman väkiluvusta)

2)       manipuloiva ihminen (3% maailman väkiluvusta)

3)       massaihminen (94% maailman väkiluvusta)

 

#1 & #2 tyypin persoonallisuudet ovat älykkäitä, luovia ja itsetietoisia. He ovat valinneet hieman erilaiset polut.  #3 tyypin persoonallisuudet ovat vähemmän älykkäitä ja vähemmän luovia sekä heikkoja mieleltään ja heitä hallitseekin  #2 tyypin persoonallisuudet. Prosentit ovat vain arvioita, mutta perustuvat Gaussin käyrään ja ihmiskunnan historiaan eli siihen kuinka ihmiset ovat järjestäytyneet yhteisöihin. Ja näin on ollut aina siitä lähtien, kun ihmiset kerääntyivät järjestäytyneisiin yhteiskuntiin.

 

Toinen tapa jakaa ihmiset on hieman erilainen, mutta perustuu samoihin faktoihin, ihmisluonteeseen sekä historiaan. Jako tapahtuu älykkyyden ja mielen laadun mukaan seuraavasti:

1)       älykkäät (3% maailman väkiluvusta)

2)       lievästi henkisesti jälkeenjääneet, ns. normaalit tai ”robotit” (94% maailman väkiluvusta)

3)       vaikeasti henkisesti jälkeenjääneet, ”vihannekset” (3% maailman väkiluvusta)

 
Totaalinen Sota Ihmiskuntaa Vastaan

 

Viha, se on asia jota olen täynnä ja rakastan sitä. Se on yksi ainoista asioista jota rakastan. Jokin aika sitten uskoin ihmisyyteen ja halusin elää pitkän ja onnellisen elämän… mutta sitten heräsin. Aloin ajatella kaikkea syvemmin ja tiedostin asioita. Mutta eksistentiaalinen pohtiminen ei ollut helppoa… se, kuinka paljon tiedostan asioita, on tehnyt minut onnettomaksi, turhautuneeksi ja vihaiseksi. En vain voi olla onnellinen tässä yhteiskunnassa tai todellisuudessa, jossa elän. Pitkän olemassaolon pohtimisen, yhteiskunnan tarkkailun ja joidenkin muiden elämässäni tapahtuneiden asioiden seurauksena… olen tullut pisteeseen jossa en tunne muuta kuin vihaa ihmisyyttä ja ihmisrotua kohtaan.

 

Elämä on vain tarkoituksetonta sattumaa… pitkän evolutiivisen kehityksen ja monien eri syiden ja tekijöiden tulosta. Kuitenkin elämä on myös sitä, mitä yksilö sillä haluaa tehdä. Ja minä olen oman elämäni diktaattori sekä jumala. Ja minä olen valinnut tieni. Olen valmistautunut taistelemaan ja kuolemaan ajatteluni puolesta. Minä, luonnollisena valitsijana, eliminoinen kaikki jotka näen epäsopiviksi, häpeäksi ihmiskunnalle sekä luonnonvalinnan virheeksi.

 

Voitte kysyä itseltänne, miksi tein tämän ja mitä haluan. Noh, suurin osa teistä on liian ylimielisiä ja mieleltään sulkeutuneita, jotta voisitte ymmärtämää… Luultavasti sanotte, että olen ”mielenvikainen”, hullu”, ”psykopaatti”, ”rikollinen” tai muuta tämän tapaista roskaa. Ei, totuus on että olen vain eläin, ihminen, yksilö, toisinajattelija.

 

Olen saanut tarpeekseni. En halua olla osa tätä kieroutunutta ja mätää yhteiskuntaa. Kuten jotkut viisaat miehet ovat sanoneet, ihmiskunta ei ole puolustamisen arvoinen… vain tappamisen. Mutta… Kun viholliseni juoksevat peloissaan ja piiloutuvat mainitessaan nimeni… Kun korruptoituneiden hallitusten gangsterit on ammuttu kaduilla… Kun idiokraattinen valta ja demokraattinen järjestelmä on korvattu oikeudenmukaisuudella… Kun älykkäät ihmiset ovat vihdoinkin vapaita ja hallitsevat yhteiskuntia idiokraattisen enemmistön sijasta… Sinä suurena vapautuksen päivänä, tiedätte, mitä minä haluan.

 

Kauan eläköön vallankumous... vallankumous järjestelmää – joka orjuuttaa paitsi heikkomieliset massat, myös älykkäiden yksilöiden pienen vähemmistön – vastaan! Jos haluamme elää erilaisessa maailmassa, meidän tulee toimia. Meidän tulee nousta orjuuttavia, korruptoituneita ja totalitaarisia hallintoja vastaan ja syrjäyttää tyrannit, gangsterit ja idiokraattinen valta. En yksin voi muuttaa asioita paljon, mutta toivottavasti tekoni inspiroi kaikkia maailman älykkäitä yksilöitä jonkinlaiseen maailmanlaajuiseen sotaan ja vallankumoukseen vallitsevia järjestelmiä vastaan. Järjestelmä, joka kriminalisoi luonnollisuuden ja oikeudenmukaisuuden, on viholliseni. Ihmiset, jotka elävät harhamaailmassa ja kannattavat järjestelmää, ovat vihollisiani.

 

Olen valmis kuolemaan asian puolesta… asian, jonka tiedät olevan oikein, oikeudenmukaista ja totuutta… vaikka häviäisinkin tai taistelu muistettaisiin vain pahana… Mieluummin taistelen ja kuolen kuin elän pitkän ja onnettoman elämän.

 

Ja muistakaa että tämä on minun sotani, minun ideani ja minun suunnitelmani. Älkää syyttäkö ketään muuta teostani, kuin itseäni. Älkää syyttäkö vanhempiani tai ystäviäni. En kertonut kenellekään suunnitelmistani ja pidin aina ne omassa mielessäni. Älkää syyttäkö elokuvia, joita katson, musiikkia jota kuuntelen, pelejä joita pelaan tai kirjoja joita luen. Ei, niillä ei ole mitään tekemistä tämän kanssa. Tämä on minun sotaani: yhden miehen sotaa ihmisyyttä, hallituksia ja heikkomielisiä massoja vastaan! Ei armoa maapallon saastalle! INHIMILLISYYS ON YLIARVOSTETTUA! On aika laittaa LUONNONVALINTA & SOPEUTUVIMPIEN SELVIYTYMINEN takaisin raiteilleen!

 

Jokaiselle se minkä hän ansaitsee.

 

- Pekka-Eric Auvinen (aka NaturalSelector89, Natural Selector, Sturmgeist89 ja Sturmgeist).

Käytän myös pseudonyymiä Eric von Auffoin kansainvälisesti.
_____________________________________________________________________________

Eräässä tekstitiedostossa oli lista asioista mistä Pekka piti/mitä hän rakasti.

Eksistentialismi, itsetietoisuus, vapaus, oikeus, totuus, moraali- ja yhteiskuntafilosofia, persoonallisuus- ja sosiaalipsykologia, evoluutiotiede, poliittinen epäkorrektius, aseet, ampuminen, naisten alistaminen, BDSM, tietokoneet, internet, nopea ja aggressiivinen elektroninen sekä industrial rock- ja metallimusiikki, väkivaltaiset elokuvat, FPS -tietokonepelit, sarkasmi, ironia, musta huumori, makaaberi taide, massa- ja sarjamurhaajatapaukset, luonnonkatastrofit, eugeniikka.
__________________________________________________________________________________________
Peliplaneetta.net:in foorumilta myös löytyy lista, millaisia ihmisiä hän vihasi.

20.06.2007 StormSpirit kirjoitti:
- kaksinaismoralistisia henkilöitä
- tiedostomattomia aivokääpiöitä
- jälkeenjääneitä
- räppäreitä & hiphoppareita
- ylisosialisoituneita & avuttomia henkilöitä
- vammaisia (fyysisesti & henkisesti)
- humanisteja
- lääkäreitä
- poliiseja
- kansanedustajia
- anarkisteja
- liberaaleja
- kommunisteja
- sosialidemokraatteja
- pseudo-vihreitä hihhuleita
- uskonnollisia heikkomielisiä älykääpiöitä
- hippejä
- ulkomaalaisia idiootteja
- kotimaisia idiootteja
- skinheadeja
- rasisteja
- läskejä
- pissiksiä
- suvaitsevaisia
- tasa-arvoon uskovia
- puhelinmainostajia
- poliittisesti "korrekteja"
- aivottomia massaihmisiä (robotteja)
- demokratiaa kannattavia
- poliittisia vasemmistolaisia
- poliittisia oikeistolaisia
- opettajia
- "gootteja"
- "emoja"
- pasifisteja ja monia monia muita...
__________________________________________________________________________________________
Samaiselta foorumilta löytyy myös viesti, jossa hän kertoo millainen hänen ihannevaltionsa olisi.

Kirjoitettu: Torstaina, 8. maaliskuuta 2007 klo 21:20

Nyt eduskuntavaalien lähestyessä, olen ajatellut pohtia omaa ihannevaltiotani. Millainen olisi oma ihannevaltiosi?

Millainen on poliittinen järjestelmä, hallintotapa, talousjärjestelmä, ulkopoliittiset linjaukset, laki- ja oikeusjärjestelmä, armeijan muoto ja organisointi yms...?

Tässä minun visioni:

Poliittinen järjestelmä:

1. Aristokraattinen yksipuoluevaltio, jota johtaa SVL (Suomen Valtakunnan Liitto, kuvitteellinen puolue).*

*Ensin mahdollisesti yksipuoluevaltio, koska uudistukset tulisivat olemaan niin radikaaleja, että niitä ei välttämättä demokraattisesti voida ratkaista.

2. Poliittisen ärjestelmän reformi: mielummin aristokraattisen systeemin luomisella: asiantuntevuuden ja korkeasti koulutettujen johtama hallinto ja/tai kansan kiinnostus politiikkaan palautettava.

(ja / tai eri ammattialojen muodostama korporaatiolaitos)

 

Vallan jakaminen:

- Valtakunnankansleri johtaa ulkopolitiikkaa, on valtakunnanhallituksen puheenjohtaja ja armeijan ylipäällikkö.
- Lainsäädäntövalta: senaatti jonka 200 jäsentä valitaan 4 vuoden välein, suoralla kansanvaalilla.
- Toimeenpanovalta: direktoraatti (valtakunnanhallitus), jonka 10 jäsentä nimittää valtakunnankansleri.

Talousjärjestelmä:

1. Markkinatalouteen pohjaava malli, jossa yksityisomistus turvattu. Valtion tulee tukea yksityistä yrittäjyyttä.

2. Perustana ns. konservatiivis-korporatiivinen hyvinvointimalli:
- Palkkatyöpainotteisuus, työnantajien ja työntekijöiden väliset sopimukset.
- Oikeus sosiaaliturvaan on sidoksissa työssäkäyntiin, vakuutusperiaate sosiaaliturvassa on tärkeä.
- Järjestelmät takaavat työssäkäyville kohtuullisen sosiaaliturvan .
- Osa hyvinvointipalveluista rahoitetaan verovaroin, tuottajina myös 3. sektori. Yksityiselle sektorille pitää antaa enemmän tilaa hyvinvointipalvelujen tuottamisessa.

3. Työpaikkojen, pääoman ja tuotantolaitostemme kontrolloimaton siirtyminen halvemman työn maihin pysäytettäisiin.

Yhteiskunnalliset olot:

1. Kirkko erotettaisiin valtiosta. Uskonnonvapaus olisi myös yhteiskunnan sitoutumattomuus mihinkään kirkkokuntaan. Kirkkojen omaisuus ja tilat otetaan valtionomistukseen. Uskonnollisuus poistettaisiin myös koulutuslaitoksista.

2. Ruotsin kielen erityisasema pakollisena kielenä lopetettaisiin.

3. Eugeniikkaohjelma aloitetaan. Vammaisilta ja mielisairailta kielletään lisääntyminen ja aloitetaan sterilisaatio-ohjelmat. Parhaimpien yksilöiden lisääntymistä rohkaistaan ja huonoimpien yksilöiden lisääntymistä rajoitetaan sekä estetään.

4. Peruskoulu olisi yleissivistävää ja siitä lähtien enemmän voisi valita omaa alaansa ja aihealuettansa, jota opiskella. Esimerkiksi lukiossa ei tarvitsisi enää opiskella kaikkia aineita eikä niitä joihin ei ole kykyjä, lahjoja, kiinnostusta tai motivaatiota. Lukiossa voisi valita tietyn määrä aineita, joita haluaa opiskella ja joihin löytyy myös lahjakkuutta ja kykyjä sekä kiinnostusta.

5. Finlandia -hymnistä tulisi Suomen uusi kansallislaulu.

6. Talouden tarpeisiin voidaan rakentaa uusi, 6. ydinvoimala. Sen lisäksi tulisi suosia kestävää kehitystä, uusiutuvia luonnonvaroja, tuuli- ja vesivoimaa.

Maahanmuutto- ja pakolaisuus:

1. Maahanmuuttajien ottamista (varsinkin Afrikasta, Latinalaisesta Amerikasta, lähi-Idästä) rajoitettaisiin.

2. Rikolliset ja rettelöivät ulkomaalaiset sekä elintasopakolaiset palautettava takaisin kotimaahansa.

3. Pakolaisia ei oteta.

Valtion sisäinen- ja ulkoinen turvallisuus:

1. Ankarammat tuomiot käyttöön vakavimmista rikoksista. Työleirejä voidaan perustaa muutama. Kuolemantuomio murhaajille, raiskaajille ja pedofiileille. Nykyinen löyhä vankilalaitos lakkautettava.

2. Poliisille kovemmat valtuudet mellakkatilanteissa. Armeijaa voidaan käyttää suuremmissa mielenosoituksissa.

3. Puolustusbudjettia nostettaisiin.

4. Vuodesta 1992 lähtien lakkautetut varuskunnat palautettaisiin.

5. Jalkaväkimiinat säilytetään Suomen ja Venäjän välisellä rajalla.

Ulkopoliittiset linjaukset:

1. Suomen otettava etäisyyttä EU:sta. EU:ssa pysytään vain, jos se säilyy suvereenien kansallisvaltioiden talous- ja kauppaliittona.

2.Kehitysapu rahan ja ruoka-avun syytämisenä kehitysmaihin lopetettaisiin ja siirrettäisiin veroilla kerättyjä rahoja kotimaan asioiden parantamiseen.

3. Suomen tulee suhtautua itään eli Venäjään varauksella ja pitää hyvät suhteet. Jos näyttää siltä, että Venäjän federaatio alkaa hajota, tai valtaan nousee uusi, vapaamielisempi presidentti, voimme aloittaa Karjala-neuvottelut uudestaan.

4. Pohjoismaiden ja / tai Euroopan valtioiden kanssa tulisi neuvotella mahdollisesta sotilas- ja puolustusliitosta. NATO-optio on pidettävä auki.
__________________________________________________________________________________________
Hänellä oli paljon myös muita kirjoituksia kyseisellä sivustolla.

Eräs nimeämätön henkilö arvosteli StormSpiritä (Pekka Auvista) siitä, että on yksi niistä ”maailmanpelastajista”,
jotka jäävät vain teoria tasolle.

15.07.2007 Matti Meikäläinen kirjoitti:
Se siitä uskottavan argumentoinnin mahdollisuudesta :)
Kyseessä siis on taas yksi aikaansaamaton ja patalaiska "aktivisti" jonka ainoa aktivismi jää teoriatasolle. Näitä maailmanparantajia riittää jotka puhuvat ja puhuvat, mutta eivät mitään jaksa asialle tehdä. :D
Olisihan se tämä pitänyt heti alussa arvata.

Tähän auvinen vastasi:

Kirjoitettu: Sunnuntaina, 15. heinäkuuta 2007 klo 17:13
Suomessa tämä on tehty erittäin hankalaksi, sillä valtio kerää kansalaisiltaan aseet mielellään pois.

Ja kyllä, tulet joskus huomaamaan, että en jäänyt teoriatasolle. Ei siitä sen enempää nyt.

 

Jälkimmäinen lause mitä luultavimmin viittaa 7.11 tapahtumiin.

Auvinen oli myös kirjoittanut muita viestejä, joissa hän luultavasti viittasi 7.11 tapahtumiin.

Aiheessa ”Elämäsi parhaimmat teot” hän oli kirjoittanut:

Kirjoitettu: Maanantaina, 15. lokakuuta 2007 klo 16:41

Vielä tekemättä...

http://www.peliplaneetta.net/keskustelut/aihe?fid=37&tid=153701
(Auvisen viesti löytyy nimimerkin StormSpirit takaa)
__________________________________________________________________________________________
Ja lopuksi Auvisen hyökkäyksen tiedot levisivät nettiin.

Hyökkäyksen tiedot:

Tapahtuma: Jokelan Lukion Verilöyly.

Kohde: Jokelan Lukio, oppilaat ja henkilökunta, yhteiskunta, ihmisyys, ihmiskunta.

Päivämäärä: 7.11. 2007.

Hyökkäyksen tyyppi: Joukkomurha, poliittinen terrorismi (vaikka valitsinkin lukioni kohteeksi, motiivini hyökkäykselle ovat poliittiset ja paljon paljon syvällisemmät, ja siksi en halua että tätä kutsutaan vain “koululaitosammuskeluksi”).

Tapahtumapaikka: Jokela, Tuusula, Suomi

Hyökkääjän nimi: Pekka-Eric Auvinen (aka NaturalSelector89, Natural Selector, Sturmgeist89 and Sturmgeist). Käytän myös pseudonyymiä Eric von Auffoin kansainvälisesti.

Aseet: Itselataava .22 Sig Sauer Mosquito pistooli.

 

 

http://galleria.suomi24.fi/Sturmgeist

Sukupuoli:  Mies
Liityin jäseneksi:  4.3.2007
Kirjauduin sisään viimeksi:  19.3.2007

Käyn mieluiten elokuvissa katsomassa:
Toimintaelokuvia
Mielimusiikkiani on:
Metalli
Pukeudun useimmiten:
Kotoisan mukavasti siihen mitä kaapista löytyy
Vapaa-aikanani:
Ulkoilen luonnonhelmassa
Jos voittaisin miljoonan:
Säästäisin sen tulevaisuutta varten

Sturmgeist sanoo:
Olen kyyninen oikeinajattelija ja yhteiskunnallisista asioista, historiasta
sekä filosofiasta kiinnostunut opiskelija.

Olen hyvin huolestunut maamme tulevaisuudesta ja toivon, että nykyinen mätä
yhteiskuntamme tulee muuttumaan tulevina vuosina radikaalisti. Toisaalta en
suoraan kannata mitään tiettyä aatetta, oppia tai ideologiaa dogmaattisesti,
vaan pyrin ajattelemaan asioita rationaalisesti, itsenäisesti ja
kriittisesti.

En ole kuitenkaan tavallinen ihminen, vaan herramoraalinen yli-ihminen, joka
eksistoidessaan on luonut oman - massasta riippumattoman ja orjamoraalista
vapautuneen - arvomaailmansa ja tiedostaa kansallisen identiteettinsä,
materiaalisen maailman asiat, esineet ja olennot sekä ideamaailman käsitteet
ja on itsetietoinen asemastaan ympäröivässä maailmassa.

Lista asioista, joita vastustan / vihaan: tasa-arvo, suvaitsevaisuus,
poliittinen korrektius, demokratia, uskonnollisuus, rap-musiikki,
viherhipit, pasifismi, monikulturismi, vasemmistolainen ideologia,
pakkoruotsi, skinheadien rasismi, TV-mainokset, puhelinmainonta, valtamedia,
YK, pissikulttuuri, kollektivismi, anarkismi, kehitysapu...

Argumenttia punikille...
Kirjoittanut: Sturmgeist   19.3.2007  klo 19.56
      
"Millä perusteella pidät sosialismia lahjakuudenvastaisena?"

Se pyrkii tasapäistämään kansalaiset "yleissivistämällä" ja sillä että
kukaan ei saa olla parempi missään eikä ajatella erilaisesti. Kaikista
tasa-arvoisia ja ahkeria neuvostoihmisiä!

"Kannatat siis ilmeisesti porvareiden valtaa, kun pidät huonona asiana sitä,
jos työväenluokka on porvareiden edellä?"

Kuinka niin edellä? Ilman yrittäjiä ja yrityksiä ei olisi työtäkään, joten
turha valittaa. Luokkien yhtestö ja vastuullinen markkinatalous, siinä on
tie joka turvaa Suomen hyvinvoinnin ja pelastaa Suomen punarappiolta.

Valta kuuluu olla niillä, jotka oikeasti ymmärtävät asioista, ovat päteviä
ja ovat saaneet asianmukaisen koulutuksen.

"Eikö sitten oikeistolaiset poliitikot ole muka ikinä kieroja,
vallanhimoisia ja omien kansalaistensa sortajia?"

Saattaa olla niitäkin, mutta liberaaleja oikeistolaisia en pidä tällaisina.
Kun annetaan yksilölle mahdollisuus nousta elämässä, kehittää taitojaan,
kouluttautua ja hankkia kykyjä ja kiinnostusta vastaava töpaikka (oli se
sitten yritysjohtaja, tehdastyöläinen tai opettaja), palkkaus ja
yksilönvapaudet niin mitä sortoa se on?

"Miksi vihaat suvaitsevaisuutta, monikulttuurisuutta, pasifismia ja
viherhippejä?"

Viherhipit eivät ole todellisia vihreitä vaan tekopyhiä huijareia, jotka
ajelevat autoillaan, vastustavat ydinvoimaa ja viljelevät kukkapenkeissään
huumetta... Todellisia vihetä ovat Arne Naessin ja Pentti Linkolan kaltaiset
filosofit ja syväekologit.

Monikulttuurisuus ja suvaitsevaisuus menevät liian pitkälle siinä, kun
aletaan tinkimään kohdemaan omista arvoista, kulttuurista, perinteistä ja
säädetään lakeja ulkomaisten eduksi sekä otetaan halpatyövoimaa ulkomailta
suomalaisen työvoiman tilalle.

"Taidat olla näitä saatanan natseja, kun ihailet tietenkin sotaa, rasismia,
uusnatseja, väkivaltaa ja Hitleriä. Olet oikein juuri tyypillinen
natsilahtari!"

Natsismissa oli se virhe, että se pyrki (kuten sosialismikin, mutta eri
perustein), sulauttamaan yksilön osaksi massaa.

Uusnatsismia ja rasismia vihaan kuten myös skinheadismia. Nämä ovat
epäonnistuneen monikulturismin ja hallitsemattoman maahanmuuttopolitiikan
sivutuotetta.

Hitler oli luova taiteellisesti ja retorinen nero, vaikka hänen ratkaisunsa
ja päätöksensä olivat jossain määrin virheellisiä.

"Taidat olla myös joku pakkoarmeijan kannattaja, joka haluaisi pakottaa
jokaisen suomalaisen miehen armeijaan vaikka väkisin. Lisäksi haluaisit
varmasti kieltää siviilipalveluksen, koska pidät sitä varmasti haitallisena
asiana isänmaallisuuden ja natsismin kannalta ajateltuna."

Palkka-armeija ja NATO-jäsenyys, en kannata pakkoarmeijaa (kuten KAIKISSA
sosialistisissa maissa on aina ollut). Isänmaallinen voi olla ilman
natsismiakin.

"Te vääräuskoiset natsilahtarit..."

He... paitsi että minä itse en ole uskonnollinen, pidän marxilaista
punauskontoa myös kelvottomana fundamentalismina. Varmaan kumarrat joka
päivä 5 kertaa Punaiselle Torille päin, luet kommunistikokouksissa Marxin
pääomaa ja suoritat rituaaleja, joissa palvotaan Marxia ja hänen kelvottomia
oppejaan.

Itsekin näytät pitävän kommunismia jonkinlaisena 'oikeaoppisena' ja 'ainoana
oikeana' uskontona, johon kaikki tulee käännyttää.

"Pohjois-korea on pelkästään totaalinen diktatuurivaltio, jonka hallitus
rikkoo ihmisoikeuksia törkeällä tavalla ja sortaa oman maansa kansalaisia."

Kiistät tosiasioita... P-Korea on kyllä totalitaarinen dktatuurivaltio mutta
punainen ja sosialistinen semmoinen. Kyllä mainitsemasi törkeys sieltäkin
vielä poistuu sosialismin murtuessa, poliittisen evoluution kautta.

---

Olen päätynyt diagnoosiiin: olet ilmiselvästi fanaattinen piilostalinisti ja
taistolainen uskovainen sekä lapsellinen trolli / provo Suomi24:ssä, joka
kieltää tosiasioita uskontonsa nimissä ja ei osaa argumentoida kunnolla vaan
sortuu pääosin "argumentum ad hominem" -kaltaisiin virheisiin.

Punikkistalinistille...
Kirjoittanut: Sturmgeist   13.3.2007  klo 22.38
      
"Tästä löytyi vielä toinen luokkavihollinen, joka taitaa olla näitä
weisse wolfen aateveljiä."

En ole luokkavihollinen vaan kannatan luokkien yhteistyötä, korporativismia.
Se on isänmaallemme edullisempaa kuin rappiollinen sosialismi.

"Tämä natsi-sturmgeist on myös näitä vääräuskoisia kiihkorasisteja, jotka
kannattavat natsismia ja toisten ihmisten sortamista."

En ole natsi, enkä kannata kansallissosialismia. Vastustan myös rasismia.

Itseasiassa olen poliittisesti melko riippumaton ja kyseenalaistan sekä
kritisoin ja ajattelen itsenäisesti. Toisin kuin sinä, joka punaisena
fundamentalistina olisit valmis kieltämään kaiken erilaisuuden ja
yksilöllisyyden (sekä demokratian ja yksilönvapaudet) dogmattisen aatteesi
nimessä.

"Lisäksi lehdistönvapautta pitäisi myös tiukentaa niin paljon, ettei heillä
olisi minkäänlaista mahdollisuutta tuoda rasistisia mielipiteitään esille
edes lehtien kautta."

Sanoo herra stalinistilahtari. Pohjois-Koreaan siitä, nopeammin!       

Kommunismi on syöpä
Kirjoittanut: Sturmgeist   11.3.2007  klo 10.45
      
Kommunistit, sosialistit ja muut vasurit ja punikit elävät omassa
satu-utopiassaan ja ovat punaiset lasit silmillään eläviä säälittäviä
yksilöitä, jotka uskovat että ihmiset kaikki ovat samanarvoisia,
tasa-arvoisia ja vastustavat kaikkea lahjakkuutta sekä menestyviä
henkilöitä.

Heidn tavoitteenaan on hävittää kaikki, jotka eivät sovellu
"neuvostoihmisiksi". Neuvostoliitossakin kymmeniä miljoonia
"kansanvihollisia" (työläisiä, talonpoikia, sotilaita, yrittäjiä,
älymystöä...)hävitettiin keskitysleireillä ja teloituksissa, jotta oltaisiin
päästy kommunistiseen utopiayhteiskuntaan.

He haluavat viedä rehellisen työväestön ja menestyvien yrittäjien kovalla
työllä ansaitun omaisuutensa ja tuhota maamme taloudellisen kehityksen vain
oman kateutensa vuoksi. Mokomat punikit, pyrkivät pitämään kansan köyhänä,
sillä eihän kukaan kannattaisi kommunisteja, jos asiat olisivat hyvin.
Punämädättäjät ovat vallanhimoisia, umpikieroja ja saattavat näyttää
ihmisiltä, mutta eivät ole ihmisiä.

Kommunismi on vähän kuin horisontti: kun sitä yritetään tavoittaa, se
etääntyy sitä mukaan kun lähestytään. Kaikki kommunismiin pyrkivät valtiot
ovat jääneet sosialistiseen vaiheeseen, kansan alkaessa kapinoida ja
yhteiskunnan rappioituessa.

Kaikki maailman punikit, lyökää aivottomat päänne yhteen ja perustakaa oma
riemukommuuninne vaikka Pohjois-Koreaan, mutta häipykää helvettiin tästä
maasta!

Kommunismi on isänmaallemme ja koko maailmalle haitallinen syöpä, joka tulee
hävittää maapallolta.

Sosialismista ja muustakin...
Kirjoittanut: Sturmgeist   18.3.2007  klo 11.50
      
"Miksi pidät sosialismia rappiollisena ja jonkinlaisena uhkana
isänmaalle?"

Se on äärimmäisen lahjakkuudenvastainen, taloudellisesti huono ja vaatii
diktatuuria pysyäkseen pystyssä edes viikon. Lisäksi eiole mitenkään
edullista lietsoa luokkavihaa isänmaamme keskuuteen ja nostaa työväenluokka
valtaan ja yritysjohtajiksi sekä ottaa tuotantovälineet yhteisomistukseen...
järjetöntä ja luonnotonta.

Kommunismi sen sijaan ei toimi kuin teoriassa. Se on äärimmäisen
epäkäytännöllinen aate. Kommunistit pyrkivät pitämään työväestön köyhänä,
eihän kukaan kannattaisi kommunisteja, jos asiat olisivat hyvin. Kommunistit
ovat vallanhimoisia, umpikieroja ja saattavat näyttää ihmiseltä, mutta eivät
ole ihmisiä. Kateutensa vuoksi ovat valmiina pilaamaan menestyksen ja hyvän
taloudellisen kehityksen sekä hyvinvoinnin.

"Tuossa profiilissasi kerroit vihaavasi mm. suvaitsevaisuutta,
monikulttuurisuutta, pasifismia ja viherhippejä."

Kyllä.

"Mitä oikein tarkoitat näillä niin sanotuilla viherhipeillä?"

Pääosin modernia vihreää liikettä ja puoluetta sekä punavasruivihreitä
pilven pössytteijöitä ja totaalikieltäytyjiä.

"Mielestäni tuollaiset puheet vaikuttaa melko rasistisilta."

Et siis tiedä mitä rasismi tarkoittaa.

"Onko rauhanaatteen kannattamisessa ja suvaitsevaisuudessa mielestäsi jotain
huonoa?"

Parasta rauhanaatetta on vahvan armeijan rakentaminen ja puolustusvalmiuden
ylläpitäminen.

Suvaitsevaisuudessa on huonoa se, että oman kansan ja kansakunnan
kustannuksella aletaan muutta kaiken maailman vähemmistöille oloja
edulliseksi ja luopua perintest sekä omasta kultturistamme. Ja kun
suurimmaksi osaksi väkivaltarikolliset kulkevat vapaana veronkiertäjien
istuessa vankilassa...

"Minä en ole ikinä ihaillut Pohjois-koreaa, enkä pitänyt sitä millään
tavalla hyvänä valtiona."

Valehtelet, sillä se on hyvä esimerkki sosialistisesta välivaiheesta kohti
kommunismia (heh!). Kommunistisen puolueen yksinvalta, tuotantovälineide
yhteisomistus ja omavaraisuus taloudessa, sananvapauden ja luovuuden
tukahduttaminen jne...

Suomen itsenäistymisestä
Kirjoittanut: Sturmgeist   17.3.2007  klo 11.52
      
"Tosi on se että LENIN antoi Suomelle itsenäisyyden mikään muu
valtio ei olisi tunnustanut Suomen itsenäisyyttä jos ei Lenin olisi sitä
ensin tunnustanut."

Lenin ei antanut Suomelle itsenäisyyttä. Tunnustaminen ei ole edes sama asia
kuin itsenäistyminen.

Kyllä aivan varmasti olisi saatu tunnustus muualtakin, ennemmin ti
myöhemmin.

"Suomessa ei ole koskaan ollut mitään vapaus sotaa se on lahtarien
satuilua."

Punalahtarit onnistuivat lietsomaan monet rehelliset työläiset ja talonpojat
kapinaan (vaikka todellisuudessa heitä kiinnosti sosialismi yhtä paljon kuin
kilo koiranp*skaa).

Ja ironista että sosiaalisia uudistuksia toteutettiin valkoisten toimesta
sodan jälkeen, kun haluttiin yhtenäistää ja eheyttää kansakunta. Kierot
kommunistit ja isänmaan vholliset, mokomat työväestön huijarit ja Venäjän
mielistelijät...

Se oli vapaussotaa sosialismista ja Venäjän vaikuusvallasta irtautumisesta.

Vastaus stalinistipunikille
Kirjoittanut: Sturmgeist   13.3.2007  klo 22.25
      
  "Sinun ihannevaltiosi natsi-Saksa oli vastuussa kymmenien miljoonien
viattomien ihmisten kansanmurhasta, mutta sinä tietenkin pidät juutalaisten
ja muiden "väärän" rotuisten ihmisten surmaamista vain hyvänä asiana."

Itseasiassa natsi-Saksa ei ole ihnnevaltioni, vaikka tosin siellä toteutui
monia hienoja saavutuksia. Poliittinen järjestelmä vakautui, talouselämä
vakaantui, maa nousi taloudellisesta rappiosta ja lamasta, Kolmannesta
Valtakunnasta tuli suurvalta kansakunta olisi puhdistunut. Ja kymmenet
miljoonat kansalaiset olivat onnellisia olojen parantuessa.

Systemaattinen juutalaisten, romanien, slaavien, homoseksuaalien, vammaisten
ja mielenvikaisten tuhoaminen alkoi vasta toisen maailmansodan alettua kun
laskelmoitiin sairaala- ja hoitoresurseissa (ja kun Madagaskar -suunnitelma
oli epäonnistunut).

"Pohjois-korea ei ole ikinä ollut minun ihannevaltioni, toisin kun
natsi-Saksan teillä äärioikeistolaisilla militaristeilla."

Valehtelet, maahan on kuin sosialistinen paratiisi! Suuri osa taloudesta on
yhteisomistuksessa / valtiollisessa kansallisomistuksessa ja
omavaraisuudessa, tasa-arvon nimissä mitään erilaista ajattelua ei sallita
ja se tukahdutetaa ja elintarvikkeista on pulaa yms... kunnon punainen
ihanneyhteiskunta!

Enkä ole natsi, enkä äärioikeistolainen.

Suomen itsenäistyminen ja Lenin
Kirjoittanut: Sturmgeist   11.3.2007  klo 13.18
      
Ei pidä paikkaansa. Lenin ei antanut Suomelle itsenäisyyttä vaan
hallintomme äänesti asiasta, kun Venäjällä oli vallankumous. Senaatti antoi
itsenäisyysjulistuksen eduskunnalle 4. joulukuuta 1917. Vain vasurit /
sosialistit äänestivät itsenäisyyttämme vastaan.

Lenin halusi Suomen liittyvän itsenäisyyden jälkeen osaksi sosialistista
Neuvostoliittoa. Hän lietsoi ja huijasi osan työväestöstämme mukaan
"vallankumoukseen". Lenin oli Suomen vihollinen ja halusi orjuuttaa
kansamme, eikä todellakaan ollut itsenäisyytemme isä.                     

Herramoraalinen yli-ihminen
Kirjoittanut: Sturmgeist   11.3.2007  klo 13.04
      
Olen itsenäinen ajattelija, enkä kannata mtään ideologiaa tai
uskontoa. Ajattelen asiat järjellä itse.

Mitä muuten tarkoitat "ääioikeistolaisella kommunistilla", koko käsite on
täysin järjetön ja ristiriitainen.